Mapujte s BioLogem

Do přírody většinou vyrážíme za poznáním nebo odpočinkem. Někdy se stačí projít jen v parku, jindy nám k načerpání sil pomůže celodenní túra.

Ať už ale jedete kamkoliv, všude můžete narazit na zajímavé druhy zvířat, rostlin nebo hub. A pokud se o přírodu zajímate o něco víc, můžete přispět k její ochraně. Třeba tak, že pomocí aplikace BioLog zapíšete pozorované druhy.

Každé pozorování je totiž důležité a jeho sdílením můžete přírodu ochránit. Dnes se moderní ochrana přírody bez dat o výskytu druhů neobejde.

Jak mapovat přírodu

Aplikace BioLog

Aplikaci BioLog jsme vytvořili pro laické i odborné zájemce o poznávání přírody. Slouží jako digitální zápisník pozorování fauny a flóry na území České republiky. Zapisovat je možné živočichy, rostliny a houby vyskytující se ve střední Evropě.

Umožňuje lokalizovat a popsat pozorování druhů přímo v terénu, přidat fotografii a to vše uložit do mobilního zařízení. Vybraná pozorování je možné odeslat do veřejné databáze výskytu druhů, kterou spravujeme. Data si ale můžete exportovat pro vlastní využití a vyhodnocení.

Pojďte s námi poznat a mapovat veverku

Veverka obecná

Kdo by neznal veverku! Roztomilé zvířátko s huňatým ocasem, které známe snad všichni. Asi není nikdo, kdo by ji na chvíli nezahlédl v lese nebo městském parku. Veverka je ale chráněným druhem ve většině zemí Evropy. Pojďťe se o veverce dozvědět víc.

Dozvědět se více

Screen z mobilní aplikace Biolog.    Screen z mobilní aplikace Biolog.
 

     

  

Funkce

  • Zápis pozorovaných druhů v místě lokalizace
  • Výběr druhů z druhových seznamů, klávesnicí nebo hlasem
  • Možnost přiložení fotky či podrobných informací (počet, poznámka a další) k pozorovanému druhu
  • Přehled všech osobních pozorování přímo v mobilním zařízení včetně jejich zobrazení v mapě
  • Export pozorování do tabulkového formátu (CSV)
  • Možnost ukládání záznamů do centrální nálezové databáze AOPK ČR
  • Zapisovaní je možné i bez internetového připojení (offline)
  • Data je možné vkládat nebo editovat také přes webové stránky BioLog (po založení účtu)